Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Turystyka i Rekreacja

W dniu 27 kwietnia 2017 roku nasze  gimnazjum gościło pana Grzegorza Chachurę z grupy „trzask.pl”. Stało się już tradycją, że nasz ulubiony podróżnik uświetnia Tydzień Nauk Ścisłych. Tegoroczne spotkanie przeniosło nas do niesamowitej Amazonii, gdzie mogliśmy:

 

27 kwietnia w naszej szkole odbędzie się spotkanie z podróżnikiem z grupy „trzask.pl” panem Grzegorzem Chachurą. Tym razem przeniesiemy się do dalekiej Amazonii.

Wstęp 5 zł.  Wpłaty od klas przyjmuje pani Dorota Jakubowicz.

 

W piątek 22 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w tym sezonie uczestniczyli w wyjeździe na narty do Puław Górnych w ramach akcji „Narty Dzieciom”.  Ideą programu, w którym kolejny rok uczestniczy nasza szkoła jest wspieranie zimowej aktywności ruchowej poprzez popularyzację narciarstwa zjazdowego wśród dzieci i młodzieży. Z pewnością udało się to zrobić, bo wszyscy uczestnicy wyjazdu zadeklarowali się już na następny termin. Organizator w przystępnej cenie zapewnił nie tylko całodzienny karnet na wyciągi narciarskie ośrodka, ale także wypożyczenie pełnego kompletu narciarskiego tj. narty i buty narciarskie poza tym posiłek w postaci ciepłej zapiekanki i słodkiej herbaty a także naukę z instruktorami. Dzięki nabytym umiejętnościom nawet początkującym udało się zjechać z najwyższego szczytu.Pogoda dopisywała, mróz nie odstępował, co nikomu nie przeszkadzało.  Zabawy było mnóstwo, choć po południu zaczął padać drobny śnieg, co nieco przeszkadzało w szusowaniu osobom, które nie zabrały ze sobą gogli.  Zamieć na szczęście nie trwała długo. Podsumowując warto wybrać się na taki wyjazd, bo przygoda jaką przeżyjecie szusując, czy też przewracając się na nartach, będzie niezapomniana!

Paulina Świątoniowska z 3b

    W dniu 9 października spora grupa uczniów klas drugich i pierwszych wzięła udział w wycieczce w Bieszczady. Celem wyjazdu była Połonina Wetlińska i Zapora w Solinie. Kilkugodzinna górska wędrówka pozostawia niezapomniane wrażenia piękna bieszczadzkiej przyrody skąpanej w promieniach jesiennego słońca. Radość i dobry nastrój udzielał się wszystkim uczestnikom. Warto odwiedzać polskie góry o każdej porze roku.

17, 18, 19 maja 2013 mlodzież  naszego gimnazjum uczestniczyła w VI ogólnopolskich nowosarzyńskich zawodach w marszu na orientację ''BUDZYŃ 2013 ''.

Jak to dawniej było…

20 maja 2013r odbyła się szkolna wycieczka klas drugich do Sanoka. Tam pod okiem przewodnika i opiekunów uczniowie zwiedzali Park Etnograficzny, który należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza  (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) .
Na terenie Muzeum zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku. W Parku  oprócz zabudowań mieszkalno – gospodarczych znajdują się również obiekty sakralne (XVII-wieczny kościół, dwie XVIII-wieczne cerkwie bojkowskie, jedna okazała cerkiew łemkowska z samego początku XIX w. i kilka malowniczych kapliczek), budynki użyteczności publicznej (szkoła wiejska, zajazd) oraz obiekty przemysłowe (młyn wodny, wiatraki, kuźnie).  Na środku  Skansenu znajduje się Rynek Galicyjski.   Wędrówka po Parku Etnograficznym w pełnym słońcu dała wiele radości , ale także skłoniła młodych ludzi do refleksji. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Sanocki Rynek pięknie odnowiony.

zdjęcia 

Strony