Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Przeglądy teatrów

5 czerwca 2016r. w Publicznym Gimnazjum w Rakszawie odbyło się III Rakszawskie Święto Teatru im. Zenony Turskiej.  Imprezę patronatem honorowym objęła Wójt Gminy Rakszawa, patronatem medialnym TVP Rzeszów, TV Łańcut.

W dniu 8.05 2014r. szkolne zespoły teatralne z naszej gminy i okolic zaprezentowały się na scenie podczas VII Przeglądu Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej, zdobywając nagrody.

Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią się im płaci.

Wisława Szymborska

 

 

Rakszawa małym centrum teatru amatorskiego

 15. 05.2013r. w Publicznym Gimnazjum w Rakszawie odbył się VI Przegląd Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej. W tym dniu Rakszawa stała się małym centrum teatru amatorskiego w naszym regionie. Szkoła co rok gości u siebie szkoły z naszego regionu, a nawet województwa. W tym roku konkurowały ze sobą zespoły z powiatu łańcuckiego i leżajskiego. Przedsięwzięcie to objęła patronatem Wójt Gminy Rakszawa Pani Maria Kula, a partnerem projektu był Teatr Współczesny w Krakowie

 W kategorii gimnazjów laureatem zostało Publiczne Gimnazjum w Rakszawie, zaś Zespół Szkół w Wysokiej otrzymał wyróżnienie. W kategorii szkół podstawowych tytuł laureata otrzymała Szkoła Podstawowa w Wólce Łętowskiej, zaś wyróżnienia: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Rakszawie za innowacyjność formy artystycznej, Szkoła Podstawowa w Wysokiej za „teatr w teatrze”, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola Nr 1 w Rakszawie za wysoki poziom artystyczny, Szkoła Podstawowa w Węgliskach za humor i ciekawą realizację przedstawienia. Nagroda specjalna ufundowana przez teatr Współczesny w Krakowie - bilety na spektakl, przypadła Szkole Podstawowej w Wydrzu za czystość przekazu i kulturę języka. Jury doceniło także kreacje sceniczne młodych aktorów â Katarzynę Panek z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie i Zuzannę Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łańcucie. Do trudnej rywalizacji przystąpiły także Zespół Szkół w Głuchowie i Szkoła Podstawowa Nr 3 w Rakszawie.

GALERIA

Teatr – moja pasja

 Dnia 23 maja w naszej szkole odbył się V Przegląd Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej.  W tym roku szkolnym Przegląd Teatrów Szkolnych im. Z. Turskiej obchodził mały jubileusz – piąty raz szkoły podstawowe i gimnazja rywalizowały ze sobą. Wszyscy z niecierpliwością czekamy za konkursowe zmagania, bo możemy spotkać się z innymi grupami teatralnymi i sprawdzić nasze możliwości sceniczne.

Teatr – moja pasja

Dnia 23 maja w naszej szkole odbył się V Przegląd Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej.  W tym roku szkolnym Przegląd Teatrów Szkolnych im. Z. Turskiej obchodził mały jubileusz – piąty raz szkoły podstawowe i gimnazja rywalizowały ze sobą. Wszyscy z niecierpliwością czekamy za konkursowe zmagania, bo możemy spotkać się z innymi grupami teatralnymi i sprawdzić nasze możliwości sceniczne.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Na początku zaprezentowało się 5 szkół podstawowych. Przedstawiły one znane wszystkim bajki np.: Szewczyk Dratewka, Czerwony Kapturek czy Kopciuszek. Widowni, a szczególnie przedszkolakom i młodszym klasom szkoły podstawowej, bardzo się podobały te występy, które nagradzane były gromkimi brawami. Później miała miejsce przerwa, w czasie której uczestnicy Przeglądu mogli skorzystać z poczęstunku, a jury udać się na obrady. Po półgodzinnej przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników w kategorii szkół podstawowych.

 I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Rakszawie, która zaprezentowała sztukę pt. Bajkowy Pociąg. Wyróżnienie otrzymały Szkoła Podstawowa w Wysokiej za Polskie legendy i Szkoła Podstawowa w Wydrzu za Szewczyka Dratewkę .

Oprócz tego jury przyznało wyróżnienia indywidualne, za szczególne kreacje aktorskie. Nagrody otrzymali: Julia Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rakszawie oraz Ola Sierżęga i Adrian Waliszak ze Szkoły Podstawowej w Wydrzu. Poza tym nikt nie wyjechał od nas z pustymi rękami, bo każdy uczestnik Przeglądu otrzymał drobny upominek - pamiątkę.

 Po przerwie nadszedł czas na prezentację Gimnazjów. W tej kategorii jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo każda sztuka była innego typu. Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania i pokazały jak bardzo kochają teatr. Jury w tej kategorii wybrało dwóch laureatów: Publiczne Gimnazjum w Rakszawie za sztukę Bajkowy Kogel - Mogel i Zespół Szkół w Górkach za Stworzenie świata. Wyróżnienie indywidualne przyznano Izabeli Kluz z Gimnazjum z Wysokiej za rolę Maryli ze sztuki Ania z Zielonego Wzgórza.

Podczas Przeglądu panowała miła, przyjacielska atmosfera, mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

 

oprac.A.Przybyło

 zdjęcia w galerii

IV Przegląd Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej

12 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się kolejny Przegląd Teatrów Szkolnych, na który przybyło 7 zespołów ze szkół podstawowych i 3 zespoły z gimnazjum. Wystawiane sztuki oceniało szacowne jury w składzie: aktor i reżyser Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Robert Chodur, Barbara Wasilewska-Naróg, Teresa Skomra, Teresa Rupa, Agnieszka Rzepka i Agnieszka Frączek. W przerwie na obrady jury młodzi aktorzy posilali się w barku drożdżówką i soczkiem przygotowanym przez organizatorów.

RAKSZAWSKIE ŚWIĘTO TEATRU

 

W dniu 13 maja 2010r. w Publicznym Gimnazjum w Rakszawie odbył się już III Przegląd Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej. Zmagania grup teatralnych przebiegały pod patronatem Wójta Gminy Rakszawa Marii Kula i Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Impreza ta była częścią ogólnopolskiej akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2010”, koordynowanej przez Urząd Gminy w Rakszawie.

Strony