Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Języki Obce

5 kwietnia przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w konkursie języka angielskiego ścigając się w znajomości słownictwa w swoich kategoriach wiekowych. Konkurs cieszył się największym zainteresowaniem wśród uczniów klas drugich ale wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, czego serdecznie gratulujemy. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe, gimraki, oceny z języka angielskiego oraz punkty dodatnie.


Dnia 19 grudnia 2016 roku w Zespole Szkól Technicznych w Leżajsku odbył się Powiatowy Konkurs Kolędy i Pastorałki. Wzięło w nim udział kilkunastu uczestników ze szkół gimnazjalnych powiatu leżajskiego i łańcuckiego.

 Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w zakresie słownictwa z języka angielskiego. Przeprowadzone zostaną trzy testy, każdy dostosowany do danego rocznika i każdy oparty na materiale z podręczników:

Mamy zaszczyt ogłosić, że konkurs na etapie szkolnym wygrał Szymon Frączek. Na etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali Makary Pelc i Szymon a ich udział przyniósł bardzo dobre wyniki. Chociaż chłopakom nie udało się zdobyć nagrodzonych miejsc godnie reprezentowali naszą szkołę, za co serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają do wzięcia udziału w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów CULTURE TWISTER.  Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.

Nam, uczniom, bardzo odpowiada ta forma artystycznego spełniania się. Dlatego bierzemy udział w konkursach wokalnych. Ostatni wyjazd niestety nie przyniósł spektakularnych sukcesów, lecz trzeba przyznać – byli lepsi. Nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu w Konkursie Kolęd i Pastorałek Obcojęzycznych w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

To były emocje! 24 przedstawicieli szkół podstawowych, a z nimi opiekunowie, sala pełna emocji i rywalizacji oraz przybite „piątki” zwycięzców – tak w kilku słowach można podsumować tegoroczne obchody EDJ w Publicznym Gimnazjum w Rakszawie.

Strony