Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

To były emocje! 24 przedstawicieli szkół podstawowych, a z nimi opiekunowie, sala pełna emocji i rywalizacji oraz przybite „piątki” zwycięzców – tak w kilku słowach można podsumować tegoroczne obchody EDJ w Publicznym Gimnazjum w Rakszawie.

Największym powodzeniem cieszyła się gra Va Banque, która, na wzór popularnego teleturnieju, opierała się na szacowaniu zysków i strat w stosunku do prawdopodobieństwa sukcesu. Młodzi bankierzy byli zachwyceni rywalizacją, jednak najlepsi okazali się uczniowie SP nr 3 – Patryk Rejman, Hubert Śliż i Seweryn Turosz.

Quiz przygotowany dla uczniów szkół podstawowych był najważniejszym punktem dnia, jednak nie jedynym. Gimnazjaliści również wzięli udział w quizach, w których wykazywali się nie tylko wiedzą językową ale również wiedzą o Unii Europejskiej oraz dobrą pamięcią i spostrzegawczością w „Memory Game” czy w Kole Fortuny. Kreatywność jednak osiągnęła szczyt w zabawie w przebieranki. W szkole pojawiły się postacie kojarzące się z kulturą krajów anglojęzycznych. Zawitała u nas Marilyn Monroe i Charlie Chaplin, którzy byli chronieni przez agentów FBI. Z wizytą przybyli także znani bohaterowie literaccy – uczennica Hogwardu i jej mistrzyni Mac Donagal. A o szczęście zadbały irlandzkie krasnoludki, które pilnie strzegły swego garnka ze złotem.

Już nie możemy się doczekać tego, co będzie się działo za rok!

Dział: