Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

W tym roku już po raz 13 świętowaliśmy Europejski Dzień Języków.  Jest on doskonałą okazją do celebrowania różnorodności kulturowej Europy , a za razem podkreślania wspólnego dziedzictwa krajów europejskich. W związku z tym nauczycielki języków obcych naszego gimnazjum zaprojektowały szereg zadań dotyczących Unii Europejskiej i obejmujących tematykę podróżowania i turystyki.

Jak co roku do rywalizacji językowej zaprosiłyśmy uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Zgłosiło się do nas aż 7 trzyosobowych zespołów z 4 szkół - 3 grupy z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1, 2 ze szkoły nr 3 i po jednej ze Szkół Podstawowych nr 2 i w Węgliskach. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami  testującymi zarówno ich wiedzę, jak i umiejętności. Rozwiązywali zadania multimedialne, rozsypanki wyrazowe i uzupełniali tekst piosenki. Po zaciętej rywalizacji zaszczytne pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką pani mgr Małgorzaty Jagusztyn, drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z panią mgr Anną Michno, a o trzecie miejsce zawalczyli uczniowie Zespołu Szkoły podstawowej i Przedszkola nr 1 z opiekunem panem dr Rafałem Babką.  Serdecznie gratulujemy!

Uczniom naszego gimnazjum zaproponowałyśmy również fascynujące rozgrywki językowe, zarówno z języka angielskiego, jak i niemieckiego. Do udziału zgłosiło się 11 drużyn w czteroosobowym składzie. Konkurs trwał więc aż 3 godziny lekcyjne. Uczestnicy zmierzyli się z symbolami krajów europejskich, dyktandem  z języka niemieckiego oraz testem wiedzy o Unii Europejskiej w obu językach. Wzięli udział w  „Kole Fortuny”, Memory Game, Va Banque, a także uzupełniali tekst piosenki. Zwyciężcy,  wyłonieni w każdym roczniku, nagrodzeni zostali punktami dodatnimi oraz jakże cenną możliwością przełożenia odpowiedzi ustnej z języków obcych. Quizowi językowemu towarzyszyły również konkursy rozwijające  kreatywność uczniów – konkurs plastyczne: na plakat  promujący właściwe zachowanie wobec przemocy i agresji oraz na prezentacje najpiękniejszego zakątka kraju anglo- lub niemieckojęzycznego. Wielką popularnością cieszyła się akcja  „Kto przebrany – nie pytany” – uczniowie mogli przebrać  się za postać znaną z literatury, historii, świata muzyki czy polityki krajów anglo- i  niemieckojęzycznych.  Na naszych szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać same sławy – Marylin Monroe, Curta Cobaina, Charliego Chaplina, czy kolegów szkolnych Harrego Pottera, a nad bezpieczeństwem społeczności szkolnej czuwali świetnie wyszkoleni agenci FBI i jednostki SWAT.

 

Wyniki Europejskiego Dnia języków przedstawiają się następująco:

 • Klasy pierwsze:
 1. 1c
 2. 1c
 3. 1b
 4. 1a
 • Klasy drugie:
 1. 2a
 2. 2b
 3. 2c
 • Klasy trzecie:
 1. 3d
 2. 3a
 3. 3c
 4. 3b

Dziękujemy za udaną zabawę i gratulujemy wiedzy  i umiejętności językowych.

 

 

 

 

Dział: