Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

W dniu 8.05 2014r. szkolne zespoły teatralne z naszej gminy i okolic zaprezentowały się na scenie podczas VII Przeglądu Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej, zdobywając nagrody. Opiekunom szkolnych kół teatralnych i młodym aktorom należą się szczególne gratulacje, gdyż nie bali się oni poddać ocenie profesjonalnego jury, w skład którego weszli: pan Lech Walicki – aktor krakowskiego Teatru Groteska, pani Babara Wasilewska – Naróg - absolwentka studium Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, pani Agnieszka Rzepka – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie i ksiądz Krzysztof Zygar.

Jury przyznało następujące nagrody:

- Laureat VII Przeglądu Teatrów Szkolnych w kategorii: gimnazjum - Publiczne Gimnazjum w Rakszawie.  Aktorzy pokazali spektakl pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”  w reżyserii Pani Moniki Figieli. W roli głównej widzieliśmy Magdalenę Szostecką, której jury przyznało wyróżnienie za wyrazistość i poczucie humoru na scenie.

- Laureatem w kategorii szkół podstawowych VII Przeglądu Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej w sztuce: „Dentystyczną przygodę pewnej Baby Jagi” została Szkoła Podstawowa w Wydrzu. Reżyserem  i opiekunem grupy jest pani Halina Decowska.

Wyróżnienia otrzymały szkoły:

-  „Teatrzyk jak się patrzy” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rakszawie. Grupę tę prowadzi pani Małgorzata Rybińska. Teatrzyk przedstawił nam sztukę pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

- Grupa teatralna z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1 w Rakszawie. Uczniowie przedstawili „Calineczkę” w reżyserii pani Jolanty Bolesławskiej.

- Zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w Węgliskach. Młodzi aktorzy zaprezentowali się nam w sztuce pt. „Babci bajanie”. Spektakl wyreżyserowały pani Małgorzata Kuczma i pani Anna Babiarz. Indywidualne wyróżnienie za główną rolę otrzymał Bartosz Maziarz.

- Grupa „eSPe 3”   ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rakszawie. Grupa otrzymała wyróżnienie do jury za bajkę „Dwunastu braci” w reżyserii pani Teresy Rupy.

- Zespół teatralny „Śmiechotki” ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej. Zespół zaprezentował się w sztuce pt. „Demeter i Kora” w reżyserii p. Katarzyny Cisek.

- Zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w Woli Małej za spektakl pt. „Gra w zadowolenie” w reżyserii pani Anny Nogi.

Wszystkim artystom, tym małym i większym serdecznie gratulujemy!

zdjęcia