Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

W dniach od 4 do 8 listopada br. trwał w naszej szkole  Tydzień Humanistyczny. Zgodnie z przyświecającym mu tegorocznym hasłem „Szlachetne zdrowie …” wszystkie podjęte inicjatywy i konkursy związane były ze zdrowym stylem życia.

         We wtorek 6 listopada zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie spotkali się „Przy bochnie chleba”. Mogli obserwować pracę żołyńskich piekarzy, formować ciasto, wysłuchać wykładu o zdrowej żywności, kupić miód i obejrzeć przedstawienie szkolnego teatru, który zaprezentował „Higieniczne bajki  z morałem”. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera.

         W czwartek 8 listopada przyjechała natomiast do nas pani dietetyk wraz z jednym z uczniów.  Za pomocą  prezentacji multimedialnej przekazał on wiele cennych informacji na temat zdrowia i radził, jak należy o nie dbać.

Więcej informacji na temat tych wydarzeń znajduje się na szkolnym Facebooku.

         Podsumowanie Tygodnia Humanistycznego zbiegło się ze świętowaniem Dnia Niepodległości. Dnia 14 listopada uczniowie obejrzeli program poświęcony narodowemu świętu, po którym – wzorem ubiegłego roku – wzięli udział w zabawie „Kocham Cię, Polsko”. Dwie drużyny – składające się z klas A, D i B, C rywalizowały ze sobą. Różnorodne i bardzo ciekawe konkurencje  wymagały od zawodników nie tylko wiedzy o Polsce, ale i szczęścia (szczególnie w fazie końcowej, gdy o wszystkim decydowało koło fortuny). Walka była zacięta i wyrównana, a doping bardzo żywiołowy. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę drużyny z klas A, D. Niemniej jednak obydwa zespoły zasługują na duże brawa.

         Kiedy emocje trochę opadły, podsumowany został  Tydzień Humanistyczny i wyłonieni zwycięzcy wszystkich konkursów.

         W pierwszym, ortograficznym zatytułowanym „Zdrowe dyktando – młodzież kontra dorośli” wystąpili po raz pierwszy nie tylko uczniowie, ale także panie nauczycielki – Mariola Panek, Magdalena Sroczyk, Katarzyna Dec oraz mama jednej z uczennic – pani Renata Giża.          Wszystkie panie wykazały się doskonałą znajomością zasad polskiej ortografii. Należą się im serdeczne podziękowania za chęć wzięcia udziału w tym konkursie.

         Wśród gimnazjalistów  dyktando napisała bezbłędnie Natalia Antosz, uczennica klasy I b. Miejsce drugie zajęła Katarzyna Bolesławska z klasy II d,  miejsce trzecie przypadło Aleksandrze Przybyło z klasy III d, natomiast wyróżnienie Sylwii Radomskiej z klasy III c.

         Kolejny konkurs polegał na zredagowaniu recenzji filmu lub powieści podejmującej temat zdrowia. Najlepiej poradziła sobie z tym zadaniem Aleksandra Przybyło z klasy III d. Przyznano również trzy wyróżnienia – dla: Aleksandry Kukli z klasy III c, Tomasza Kukli z klasy II c oraz  Natalii Antosz z klasy I b.

         Ciekawą konkurencją były „Owocowe wariacje – przebieranki”. Najbardziej oryginalny strój warzywny  włożyła Adrianna Barleska z klasy III d, bardzo podobały się też przebrania: Marty Kraski z klasy III a (drugie miejsce), Katarzyny Biały z klasy III a i Patrycji Chmiel z klasy III c (trzecie miejsce). Osoby wyróżnione to: Konrad Skoczylas, klasa III d, Edyta Jurek, klasa III c, Dominika Mucha, klasa III c i Szymon Walawender, klasa II d.

         Osoby uzdolnione plastycznie mogły wykazać się w konkursie na plakat promujący zdrowie. Zainteresowanie było bardzo duże. Najlepszą pracę wykonała Aleksandra Świętoniowska z klasy III d, drugie miejsce przypadło Aleksandrze Przybyło z klasy III d, a trzecie dwóm osobom: Ilonie Biezkłubyj z klasy II c i Agnieszcze Żmudzie z klasy III c.

         Dużo pracy wymagał też konkurs historyczny pod nazwą „Higiena na przestrzeni wieków”. Polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej. Z najwyższym uznaniem spotkała się praca Aleksandry Przybyło z klasy III d (Ola po raz kolejny udowodniła, jak jest pracowita i wszechstronnie utalentowana). Drugie miejsce zajęła Wioletta Giża z klasy III a, trzecie – Martyna Urban i Monika Kłosowska z klasy III d, a wyróżnienie otrzymali Jakub Wałczyk oraz Jakub Piwiński z klasy III c.

         Zaangażowanie i współpraca były potrzebne przy wykonywaniu gazetki ściennej pod hasłem „Czas na zdrowie”. Z tego zadania najlepiej wywiązała się klasa III d, drugie miejsce należało się klasie II c, trzecie – klasie III a, a wyróżnienie otrzymała klasa I a.

         Podsumowując wszystkie konkurencje, najbardziej aktywną klasą, podobnie jak rok temu okazała się klasa III d  z wynikiem 63 punktów, w czołówce znalazła się także klasa III c (30 punktów) i klasa III a (22 punkty).

         Wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczny Tydzień Humanistyczny serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

W imieniu Zespołu Humanistów –

                                                                                                        Agnieszka Wrzos