Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Teatr – moja pasja

Dnia 23 maja w naszej szkole odbył się V Przegląd Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej.  W tym roku szkolnym Przegląd Teatrów Szkolnych im. Z. Turskiej obchodził mały jubileusz – piąty raz szkoły podstawowe i gimnazja rywalizowały ze sobą. Wszyscy z niecierpliwością czekamy za konkursowe zmagania, bo możemy spotkać się z innymi grupami teatralnymi i sprawdzić nasze możliwości sceniczne.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Na początku zaprezentowało się 5 szkół podstawowych. Przedstawiły one znane wszystkim bajki np.: Szewczyk Dratewka, Czerwony Kapturek czy Kopciuszek. Widowni, a szczególnie przedszkolakom i młodszym klasom szkoły podstawowej, bardzo się podobały te występy, które nagradzane były gromkimi brawami. Później miała miejsce przerwa, w czasie której uczestnicy Przeglądu mogli skorzystać z poczęstunku, a jury udać się na obrady. Po półgodzinnej przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników w kategorii szkół podstawowych.

 I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Rakszawie, która zaprezentowała sztukę pt. Bajkowy Pociąg. Wyróżnienie otrzymały Szkoła Podstawowa w Wysokiej za Polskie legendy i Szkoła Podstawowa w Wydrzu za Szewczyka Dratewkę .

Oprócz tego jury przyznało wyróżnienia indywidualne, za szczególne kreacje aktorskie. Nagrody otrzymali: Julia Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rakszawie oraz Ola Sierżęga i Adrian Waliszak ze Szkoły Podstawowej w Wydrzu. Poza tym nikt nie wyjechał od nas z pustymi rękami, bo każdy uczestnik Przeglądu otrzymał drobny upominek - pamiątkę.

 Po przerwie nadszedł czas na prezentację Gimnazjów. W tej kategorii jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo każda sztuka była innego typu. Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania i pokazały jak bardzo kochają teatr. Jury w tej kategorii wybrało dwóch laureatów: Publiczne Gimnazjum w Rakszawie za sztukę Bajkowy Kogel - Mogel i Zespół Szkół w Górkach za Stworzenie świata. Wyróżnienie indywidualne przyznano Izabeli Kluz z Gimnazjum z Wysokiej za rolę Maryli ze sztuki Ania z Zielonego Wzgórza.

Podczas Przeglądu panowała miła, przyjacielska atmosfera, mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

 

oprac.A.Przybyło

 zdjęcia w galerii