Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

IV Przegląd Teatrów Szkolnych im. Zenony Turskiej

12 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się kolejny Przegląd Teatrów Szkolnych, na który przybyło 7 zespołów ze szkół podstawowych i 3 zespoły z gimnazjum. Wystawiane sztuki oceniało szacowne jury w składzie: aktor i reżyser Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Robert Chodur, Barbara Wasilewska-Naróg, Teresa Skomra, Teresa Rupa, Agnieszka Rzepka i Agnieszka Frączek. W przerwie na obrady jury młodzi aktorzy posilali się w barku drożdżówką i soczkiem przygotowanym przez organizatorów.

W kategorii - gimnazjum:

Tytuł laureata otrzymała sztuka pt. „Gdzie jest Król” z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie, opiekun p. Monika Figiela. Dwa wyróżnienia indywidualne przypadły uczniom z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie Szczepanowi Maternie i Kacprowi Pękale za szczególną grę aktorską w sztuce J. Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Wyróżniono także uczennicę z Publicznego Gimnazjum w Sarzynie Karolinę Stachnio za rolę Romcia w sztuce „Być jak Romcio i Julcia”.

W kategorii - szkoła podstawowa:

Tytuł laureata otrzymała Szkoła Podstawowa w Wysokiej za sztukę „Mały Książę”. Wyróżnienia przypadły: Szkole Podstawowej Nr 1 w Rakszawie za sztukę „Dziura, czyli tajemnica pracowni naukowej”, opiekun p. Małgorzata   Mach, Szkole Podstawowej Nr 3 w Rakszawie za sztukę „Kopciuszek”, opiekun p. Beata Babiarz, Szkole Podstawowej w Wydrzu za sztukę „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, opiekun p. Halina Decowska. Ponadto wszystkie szkoły,  także SP w Węgliskach, SP w Woli Małej i SP w Wólce Łętowskiej zostały nagrodzone drobnymi pamiątkami.

Podczas Przeglądu można było oglądać wystawę Teatru im Wandy Siemaszkowej poświęconą Patronce pt. „W saloniku Siemaszkowej” oraz wystawę zadedykowaną Zenonie Turskiej „Teatr - moja pasja” przygotowaną przez organizatorki. Wystawa poświęcona pani Zenonie Turskiej będzie wyeksponowana na korytarzu naszej szkoły.

IV Przegląd Teatrów Szkolnych przygotowały panie: Monika Figiela, Anna Fus i Lucyna Superson. Partnerem Projektu jest Wójt Gminy Rakszawa i Fundacja Rozwoju Teatru „Nowa Fala” z Warszawy, a patronatem objął nas Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Impreza nie udałaby się bez wsparcia naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

zdjęcia

 

40. Podkarpacki Przegląd Teatrów Dziecięcych w Strzyżowie

4 maja 2011 r. w Strzyżowie nasza Grupa Teatralna „Pampilio” uczestniczyła w 40. Podkarpackim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych. Jest to największa tego typu impreza na Podkarpaciu. Nasz Szkolny Teatr, przechodząc wcześniejsze eliminacje, po raz pierwszy uczestniczył w tym Przeglądzie, dostając się do grupy finałowej. W tych jubileuszowych zmaganiach brało udział 13 zespołów teatralnych. Nasz zespół prezentował się jako ostatni, ale czekanie na występ umilone było wieloma atrakcjami, które przygotowali organizatorzy. Na początek lody, potem 2 godziny na basenie, następnie jazda kolejką kołową po Strzyżowie, obiad, pizza. Przegląd oceniało jury w składzie: Jolanta Nord, Danuta Pado, Wioletta Witecha i Wojciech Gwoździowski oraz jury dziecięce. Każdy uczestnik Przeglądu został obdarowany plecakiem i maskotką.