Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna
20 kwietnia 2018 roku młodzież z klas trzecich naszej parafii wyjechała na rekolekcje przygotowujące do sakramentu bierzmowania. 

Z Rakszawy wyjechaliśmy około godziny 15:45. Nasza podróż do Zboisk, miejsca zakwaterowania, trwała  2 godziny. Na miejscu przywitały nas panie z ośrodka Caritas, a ksiądz pokazał nam pokoje. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na kolację. Wieczorem ksiądz odprawił dla nas Mszę św., po której bezpośrednio odbyło się spotkanie z rekolekcjonistą ks. Jackiem Michno. 

Kolejnego dnia  pierwszym celem po śniadaniu była wycieczka do Komańczy. Siostra opowiedziała nam o pobycie Ks. Prymasa Wyszyńskiego w Komańczy, a także oprowadziła  po części budynku, w którym był przetrzymywany, pokazując niektóre z jego rzeczy.

Następnym miejscem był Polańczyk, tam mieliśmy Mszę Świętą po której wysłuchaliśmy ks. Marka Wasąga. Po Polańczyku przyszła kolej na zwiedzenie zapory na Solinie, gdzie mieliśmy czas wolny. Powrót do Zboisk zajął nam około 1,5 godziny. Na miejscu posililiśmy się i udaliśmy się  na prelekcję ks. Jacka. Późnym wieczorem niektórzy postanowili pograć w piłkę. 

Ostatniego dnia po śniadaniu ks. Bogusław odprawił liturgię, w której uczestniczyli również ludzie z okolicznej wioski. Po mszy św. mieliśmy czas na spakowanie, a po posiłku ruszyliśmy do domu. 

Bardzo podobały mi się te rekolekcję. Osobiście świetnie się bawiłam i uważam, że był to najlepszy szkolny wyjazd  jak do tej pory.

Faustyna Matuła kl. 3a

Dział: