Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Drugie spotkanie z cyklu „Czytanie łączy pokolenia” odbyło się 15 marca w naszej szkolnej bibliotece. Uczestniczyło w nim 21 naszych uczniów. Jak zwykle nie zawiedli też rodzice i nauczyciele. Wszyscy zdecydowanie podkreślali korzyści płynące z czytania. Przede wszystkim to, że czytanie rozwija wyobraźnie i wspomaga koncentrację, pogłębia wiedzę i wzbogaca słownictwo.

Prezentowane książki były wyjątkowo różnorodne. Od biografii poprzez literaturę typowo młodzieżową do pozycji z zakresu fantasy. Najczęściej padały nazwiska takich autorów jak J. Green, N. Vujicic, J. Flanagan, R. Riordan, D. Glukhovsky, B. Rosiek i W. Cejrowski. Dużą niespodzianką była dwukrotna prezentacja lektury A. Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Podczas spotkania obejrzeliśmy też dwie prezentacje wykonane przez nasze uczennice w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jedna z nich dotyczyła twórczości N. Sparksa, a druga twórczości B. Rosiek.

Bardzo dziękujemy rodzicom oraz p. pedagog za podzielenie się z nami refleksjami na temat swoich preferencji czytelniczych i już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie miłośników książek w naszej szkole.